KOSGEB’den Sıfır Faizli İşletme Kredisi

KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

Üstelik teminat sıkıntısı çekenlere KGF desteğiyle!

KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere azami 50.000 TL’ye kadar Sıfır Faizli Kredi imkanı Deniz’de!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteği ile ilk yıl ödemesiz, ikinci yıldan itibaren 3 ayda bir ödemeli, toplam 3 yıl vadeli azami 50.000 TL’ye kadar faizsiz kredi!

KOSGEB 2017 Sıfır Faizli İşletme Kredisi destek programı başvurunuz onaylandığında kredinizi DenizBank’tan kullanabilirsiniz.
KOSGEB’den onay aldığınızda limitiniz hazır olsun!

DenizBank’tan ön onaylı krediye hemen başvurmak için KOSGEB yazın T.C kimlik numaranızı 3280’e gönderin, kredi başvuru cevabınız cebinize gelsin.

 • Kimler Bu Destekten Yararlanabilir?
  • 2016 yılında, KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi faiz desteğine başvuruda bulunmuş ve kredisini kullanarak KOSGEB tarafından destek ödemesi gerçekleştirilen işletmeler hariç olmak üzere, başvurusu bulunan ve gerekli şartları taşıyan tüm işletmeler önceki başvuruları ile bu programdan faydalanabileceklerdir.
  • KOSGEB tarafından başvuru yapmayan özellikle mikro işletmelerin yeni başvuru yapmalarına imkan sağlanmaktadır.
  • KOSGEB Veri Tabanı’na kayıtlı, 2015 yılı KOBİ Beyannamesi onaylı ve KOSGEB Desteklerinden yasaklı olmayan mikro işletmeler (Yıllık net satış hasılatı 1.000.000 TL’nin altında olan ve 10 kişiden az çalışanı bulunan işletmeler) KOSGEB tarafından destekten öncelikle yararlandırılacaklardır.
 • KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Koşulları ve Süreci
  • Program kapsamında KOBİ’lerin kullanabileceği kredi tutarı 50.000 TL’yi aşmayacaktır.
  • Kredinin vadesinin ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı 3’er aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 aydır.
  • Müşterilerimiz krediyi dosya masrafı olmadan ve faizsiz kullanacaktır.
  • KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredileri, KGF kefaleti ile de kullandırılabilecektir.
  • 14.12.2015 tarih ve 2015/8297 sayılı Bakanlar Kurulu ile Esnaf ve Sanatkarlara kullandırılan 30.000 TL faizsiz krediden faydalanan Esnaf ve Sanatkarlar, 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Programından yararlanamayacaktır.
  • Kredi faiz desteğine başvuru öncesinde, KOSGEB Veri Tabanı’na kayıtlı olma şartı aranmayacaktır. KOSGEB Veri Tabanı’na kayıtlı olmayan işletmelerin kredi faiz desteğine hak kazanmaları durumunda, kredi kullanımından önce KOSGEB Veri Tabanı’na kayıt olmaları ve onaylı KOSGEB Bilgi Beyannamelerini oluşturmaları gerekecektir.
  • 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren kredi faiz desteğine hak kazanan işletmelere sms ve bilgilendirme e-postası gönderilecektir. Bu aşamadan sonra işletmeler DenizBank’a başvurarak kredi işlemlerini başlatabileceklerdir.
Kredi yalnızca KOSGEB tarafından 2017 Sıfır Faizli İşletme Kredisi Desteği Programı’na başvurusu onaylanmış KOBİ’ler tarafından kullanılabilir. Kredi 1 yıl ödemesiz, takip eden 2 yıl boyunca 3 ayda bir eşit taksitli olmak üzere 3 yıl vadeli, faiz tutarı KOSGEB tarafından karşılanacak ticari nakdi kredidir. Sadece ticari taksitli kredi kullandırımı yapılabilecek olup, bireysel amaçlı kullandırım yapılmayacaktır. Her KOBİ bu krediden en fazla bir defa faydalanabilir. KOSGEB tarafından onaylanmış kredi başvuruları, bankamızca yapılacak nihai değerlendirme sonucu herhangi bir olumsuz duruma rastlanılmaması kaydı ile kesin onaya dönüştürülecektir. KOSGEB tarafından karşılanacak olan faiz tutarı kredi anaparasına göre değişecek olup, bu faiz tutarı üzerinden BSMV müşteri tarafından kullandırım esnasında karşılanacaktır. Aylık ve yıllık maliyetler kullandırım yapılacak tutara göre değişiklik gösterebilir. Kullanılacak sıfır faizli işletme kredisinin Kredi Garanti Fonu kefaleti ile verilmesi durumunda KGF başvuru ücreti ve kefalet komisyonu da alınabilir. Banka kredi başvurusu ve sonrasında her türlü belge ve teminat talep etme hakkını saklı tutar. KOSGEB, Kredi Garanti Fonu A.Ş. ve DenizBank A.Ş. kredi koşullarını değiştirme hakkına sahiptir. Ön onaylı kredi için SMS başvurusundan sadece esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirleri yararlanabilecektir. DenizBank kredi talebini reddetme hakkını saklı tutar. Detaylı bilgi DenizBank şubelerinde.